İLGİLİ MAKALELER “İngiliz atletizm sporcuları, 17 yaşındaki Kare Adenegan’ın kadınlar T34 100m’de dünya rekorunu kırıp idol Hannah Cockcroft’u ardında bıraktıktan sonra bir sonraki poster kızını ortaya çıkarabilirdi.

Fortune Manyanga Uncategorized

İLGİLİ MAKALELER “İngiliz atletizm sporcuları, 17 yaşındaki Kare Adenegan’ın kadınlar T34 100m’de dünya rekorunu kırıp idol Hannah Cockcroft’u ardında bıraktıktan sonra bir sonraki poster kızını ortaya çıkarabilirdi.

Biraz yaşlanıyordum. Eğitimi verirdim ama yaralar bana yetişiyordu. Kademeli bir şeydi. ‘ Ve sonra, tüm dünyadaki tüm eğitim seanslarından Muir yürüdü. Bir parça kariyeri sahte. İki hayat değişti. İlerlemesi ani oldu ve devam etti.

Young, “Bana geldikten 18 ay sonra onu Kelvin Salonu’nda izlediğimi hatırlıyorum” diyor. Döndüm ve yanımdaki insanlara dedim ki: ""Şimdiye kadar sahip olduğumuz en iyi mesafe koşucusu gibi görünüyor, İngiliz veya İskoç"". O zamanlar biraz çılgınca görünüyordu. Ama şimdi…’ 

Muir, Young ile tanıştıktan kısa bir süre sonra Avrupa Kros Şampiyonası’nda genç takım altın madalyası kazandı. 2013’te 23 Yaş Altı Klasmanında aynı şampiyonada altın oldu. 2017’de Avrupa Salon Şampiyonası’nda 1.500m ve 3.000m’de altın madalya kazandı. Bu yıl Dünya Şampiyonalarında 1.500m’de gümüş ve 3.000m’de bronz madalya kazandı.

Peki onu şampiyon yapan nedir? Sanırım oldukça basit bir şekilde ifade ediliyor. Hem hızı hem de dayanıklılığı var. Ama o da sert. O gözlerde yangın var ‘diyor Young. Ham ürün her zaman heyecan vericiydi. Ama pistte yaptıklarına asla şaşırmadım çünkü hepsini ve daha fazlasını eğitimde gördüm. Her zaman fazladan bir şeyler bulur. ‘ Muir’in potansiyelini değerlendirmeye çalışmanın hem zor hem de heyecan verici olduğunu düşünüyor. “Onun içinde şaşırtıcı bir 10.000 metre ve dikkate değer bir yarı maraton olduğuna inanıyorum” diye ekliyor.

İlerleme, önemli bir gelişme ile işaretlendi.

Young, 2011’de Muir’e döndüğünde ‘özel bir şey gördüğünü’ itiraf ediyor.

Young, “Her zaman çok çalıştı ama kendini acı bölgesine nasıl iteceğini öğrenmesi gerekiyordu” diyor.

En iyi sporcuların en iyi işlerini yaptıkları yer burasıdır. Kazanan olmayı seviyor. Sınırları zorlamak için çalışıyoruz. ‘ 25 yaşındaki Muir’e, olağanüstü atılımlar yapan 20 yaşındaki Reekie de Berlin’de katılacak. Üç yıl önce Young’a geldiğinde teknik olarak garipti, hızla gelişti ve art arda kişisel rekorlar kırdı.

Jemma ile çalışmak tamamen sabırla ilgili. Kararlı ve başarı istiyor ve gelecek ‘dedi Young.

Reekie için Berlin’deki görev final yapmak olacak. Muir için hedef çok daha yüksek. Young, “Her şey Laura için kazanmakla ilgili olacak” diyor. “Şampiyonayı bununla değerlendirecek.” Young da, 800m, 1.500m, 3.000m ve 5.000m’de sürekli olarak bir dizi kişisel rekor kıran 19 yaşındaki Sol Sweeney’de mükemmel bir geleceğe sahip.

Young, “Aynı yaştaki Mo Farah’tan daha hızlı koşuyor” diye açıklıyor.

Sweeney, yapım aşamasında olasılık olabilir, Reekie yaklaşmakta olan yıldız ama Muir şimdiden anlaşmaların en özgün olanı. Sporcu, Young’ın koşullanma, strateji ve ilham açısından ona ne kadar verdiği konusunda açıktı.1xbet giriş Ama Muir Young’a ne verdi?

“Bu zor bir soru” diyor. Bana bir koç olarak tanınmamı sağladığı açık. Ama hep Laura’nın öneminin bundan çok daha fazlası olduğunu düşünüyorum. Başkalarına ne yapabileceklerini gösterme şansı sunuyor. Her zaman genç İskoç kızlara verilen dersin oldukça basit olduğunu hissediyorum. Sana benziyor, senin gibi konuşuyor, yolun aşağısında yaşıyor … öyleyse neden onun yaptığını yapmaya çalışmıyorsun? ‘ St Moritz’de bir eğitim seansı olarak son sözdür. Berlin ve ötesindeki sınav, İskoçya’daki olası öğrencilere dersler sunabilir.

 

"

İngiliz para-atletizm, bir sonraki poster kızını, 17 yaşındaki Kare Adenegan’ın kadınlar T34 100m’de dünya rekorunu kırıp idol Hannah Cockcroft’u ardında bıraktıktan sonra ortaya çıkarabilirdi.

Serebral palsi hastası olan Adenegan, 2012’den ilham alarak 2013 yılında spora başladı.

Cockroft, o yaz hem 100 metreyi hem de 200 metreyi kazandı ve kariyeri boyunca sınıflandırmada tekel sahibi oldu, beş Paralimpik altın topladı ve 10 tane daha Dünya Şampiyonasında güvence altına alındı.

Kare Adenegan, Pazar günü Kadınlar T34 100m’de zaferi ve dünya rekorunu kutluyor

hisse

Muller Yıldönümü Oyunlarında 17 saniyelik bariyeri 16.80’lerde aşan Adenegan’ın bu hakimiyeti şimdi ciddi bir meydan okumayla karşı karşıya gibi görünüyor.

Coventry doğumlu tekerlekli sandalye sporcusu, ‘Az önce olanları işleyemiyorum çünkü hiç beklemiyordum’ dedi.

Rüya gördüğümü sanıyordum çünkü gerçekten olduğuna inanamıyorum. 100 metremin güçlü olduğunu biliyordum çünkü yaklaşık bir ay önce bir PB kurdum, bu yüzden büyük bir şey yapabileceğimi biliyordum ama bunu beklemiyordum.

Hala 17 yaşındayım ve bunun Avrupa Şampiyonalarında da devam etmesini istiyorum. Hannah’nın kazanmasına çok alıştım ve o harika bir atlet ama mesele kendi işimi yapmaktı. Hızlı bir zaman istedim ama bu bir bonus. ‘ 

Adenegan, idolü Hannah Cockcroft’u (solda) 16.80 saniyede bitirmek için ardında bıraktı.

Cockroft, geçen yılki Dünya Şampiyonası’nda bu stadyumda kendi dünya rekorunu kırdı ve bir kez olsun kendi tarzına sahip olamayabileceğinin farkına vardı.

“17 saniyenin kırılmasının mümkün olup olmadığını bilmiyordum, beş yıldır deniyorum ve alamadım,” diye itiraf etti. Şimdi başka biri aldığına göre belki de tam ihtiyacım olan şey bu.

‘O fantastik. Son 10 yıldır insanlar bana hile ve sahte diyorlar, şimdi ne diyecekler? Oyun başlasın. Yarışmaya hazırım. ‘

İki İngiliz sporcu, Yıldönümü Oyunlarında yarışlarından sonra fotoğraf çektirdi

hisse "

Justin Gatlin elinden gelenin en iyisini yaptı ama sonunda Usain Bolt’un 200 metrede Dünya Şampiyonası altın madalyasına çıkmasını engellemek için hiçbir şey yapamadı.

Aslında, yarıştan sonra Bolt’u endişelendirmek için daha fazla olay yaşandığını söylemek haksızlık olmaz, zira o ezeli rakibinin üzerine iki kat hızlı koşuyu ikna edici şekilde tamamladı.

Şeref kucağına katılırken birkaç dakika içinde, aşırı hevesli bir hayran, Bolt ile bir fotoğraf çekmeye çalışmak için bir engelin üzerinden atladı. Güvenlik görevlileri, suçluyu yoldan çıkarıp bir tünelden indirmeden önce, suçluyu takip etti ve yere indirdi.

Daha fazla video

DM.later (‘bundle’, function () {DM.molFeCarousel.init (‘# p-17’, ‘channelCarousel’, { ""activeClass"" : ""wocc"", ""sayfa sayısı"" : ""3.0"", ""sayfa boyutu"" : 1, ""onPos"": 0, ""updateStyleOnHover"": doğru }); });

Usain Bolt, Pekin’deki Dünya Şampiyonası sprintini iki katına çıkarmak için erkekler 200 metrede iki kez uyuşturucu hile yapan Justin Gatlin’i yendi

Bolt daha sonra pistteki zaferini kutladı ve onu elektrikli bir Segway’e binen bir kameraman tarafından yakından takip edildi.

Bolt, kameramanla bir çatışmanın ardından ciddi bir yaralanmadan kaçındığında, daha sonra onur kucağında bir dram vardı.

Kameraman onu arkadan çıkardı ve Bolt’un, kesinlikle dünya sporunda en değerli olan bacakları altından alındı.

Segway sürme kameramanı açıkça Bolt’a çok yakın gidiyordu ve sprinter yavaşladığında yanlışlıkla ona takırdadı 

29 yaşındaki oyuncu, Bird’s Nest stadyumuna götürüldükten sonra kameraman tarafından devrildi ve acı verici bir şekilde takla attı.

Dramadan önce Bolt’un 19.55 saniyelik zamanı, bu yıl dünyanın en hızlısı ve Londra 2012’de altın kazandığından beri en hızlısı oldu.

Bolt, Gatlin’i ikinci kez aldatmayı iki kez yendiğinde sıktığı yumruklarını göğsüne dayayarak çizgide koştu. 

Bolt, Dünya Şampiyonası’ndaki ikinci altın madalyasına eserken Perşembe günü erkekler 200 metre finalinin yandan görünümü

O ve Gatlin 80 metre ile aynı seviyedeydiler, ancak Bolt, Gatlin saniyesinde net ve rahat bir şekilde galibiyeti hızlandırmak için ticari marka vuruşunu gerçekleştirdi.

Daha fazla video

DM.later (‘bundle’, function () {DM.molFeCarousel.init (‘# p-40’, ‘channelCarousel’, { ""activeClass"" : ""wocc"", ""sayfa sayısı"" : ""3.0"", ""sayfa boyutu"" : 1, ""onPos"": 0, ""updateStyleOnHover"": doğru }); });

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

Sonra başka bir güvenlik görevlisi Bolt’un sivri uçlarıyla kaçmaya çalıştı!

Tüm bunlar, “sürmekte olduğu” Segway’in kontrolünü kaybeden bir TV kameramanı tarafından ayağa kaldırıldıktan hemen sonra geldi.

Yarıştan hemen sonra Bolt sivri uçlarını çıkardı ve Jamaika bayrağına sarılı şeref kucağına oturdu. Şöyle açıkladı: “Görüşmelerimi yapmaya başladığımda beni takip eden adamlardan birine sivri uçlarımı tutması için verdim ve arkamı döndüğümde o gitmişti, bu yüzden” Sivri uçlarımı geri getir “diye bağırıyordum. Nereye gittiğini bilmiyordum. ‘

hisse

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

Kuş Yuvası’nın altındaki neşeli bir basın toplantısında Bolt, kendisine çarpan kameramanla şakalaştı, eski doper Gatlin tarafından bir hafta içinde ikinci kez gümüş madalya pozisyonunda dövülmüş olabilir.

TV kameramanı bindiği motorlu tahtanın kontrolünü kaybedip sprinter’a arkadan çarptığında, yalınayak bir Bolt, hayranlarını selamlayarak tribünlere bakıyordu.

Bolt kameramanın üzerine geriye düştü ama ciddi yaralanmadan kurtuldu. “Bacaklarım sigortalı değil ama bundan sonra düşünebilirim,” dedi. En kötüsünü aldı, ben de iyi olup olmadığını kontrol ettim ve elinden geldiğince özür diledi. Başını çarpmış olabilir. Birkaç kesintim var ama iyiyim. ” 

Bolt’un Pazar günü 100 milyon altını spor için bir zafer olarak ilan edildi çünkü iki kez mahkum edilen uyuşturucu hile kazanan atletizm amiral gemisi yarışmasını engelledi – ancak 19.55 saniyede kazandığı 200 milyon galibiyet daha etkileyici bir performans oldu. 

Londra 2012’de kazandığı en hızlı koşusu ve 10. Dünya Şampiyonası altınını garantilemek için tarihteki en hızlı 10. kez oldu. Bolt, başlangıçta 100 metreden daha rahat görünüyordu, her zamanki avını yapıyor ve bloklardan iyi bir şekilde çıkıyordu. O ve Gatlin 80 metre ile aynı hizadaydı, ancak Bolt, açık bir şekilde hızlanmak için ticari marka vuruşunu yaptı, Gatlin de bitirdi. 19.74 sn. 23 yaşındaki Anaso Jobodwana, Güney Afrika rekoru olan 19.87 saniyede bronz madalya aldı.

Bolt, sıktığı yumruklarını göğsüne dayayarak çizgide koştu. “Bu çok şey ifade ediyor” dedi. “200 metreye kadar çıkarken, Justin Gatlin’in 200 metre için özel bir şeyi olduğunu söylediğini duydum. “Ne?” Gibiydim

“200 metreyi 100 metreden çok daha ciddiye alıyorum. Yani biri beni yeneceklerini söyleyecekse, gerçekten kutlamamın tek nedeni bu. ” 

Bolt daha sonra, Rio’daki Olimpiyatlardan sonra devam edeceğini öne sürdüğü için Londra 2017 Dünya Şampiyonası organizatörlerine sadece 50 / 50’de katılacağını öne sürerek bir darbe indirdi.

Dünya şampiyonu Beijing’s Bird’s Nest stadyumundaki zaferini Jamaika yeleğine sıktığı yumruklarını döverek kutluyor.

Bolt, Pekin’deki 100 metre şampiyonluğuna erkekler 200 metrede altın madalya kazandıktan sonra elde ettiği başarının tadını çıkarırken fotoğraflara poz veriyor 

Pekin Dünya Şampiyonasında altın kazanmak için bitiş çizgisini geçtikten sonra pisti öpen Jamaika Bolt’un havadan görünümü

Jamaikalı kısa mesafe koşucusu Bolt (çarpışmadan sonra sol bacağının arkasını tutan resimde) bir personel tarafından yardım edildi. 

Sonra aşırı hevesli bir fan (ortada) pistte kovalandı ve bir bariyeri atladıktan sonra güvenlik görevlileri tarafından yere güreşildi.

Segway kullanan bir fotoğrafçının ayaklarını kaydırmasından dakikalar sonra, Bolt’a fotoğraf isteyen taraftar yaklaştı.

 Taraftarın piste koşmasına ve görevliler tarafından durdurulmadan önce Bolt ile selfie çekmeye çalışmasına izin verildi.

Taraftar, Bolt’tan uzakta güreşti ve sonunda Bird’s Nest stadyumundaki personel üyeleri tarafından pistten çıkarıldı.

Amerika Birleşik Devletleri Gatlin (sağda), Pekin’deki Dünya Şampiyonası’nda ikinci gümüş madalyayı perçinledikten sonra rakibini kutladı

ABD’li Bolt ve gümüş madalyalı Gatlin, Perşembe günü erkekler 200 metre finalinin ardından sohbet etti

Kuş Yuvası stadyumundaki taraftarların sevincine kadar Bolt galip geldi ve galibiyetinin ardından taraftarlarıyla mutlu bir şekilde kutlandı

DÜNYA ŞAMPİYONASI MADALYALARI

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

“Gerçekten Londra’da koşmak istiyorum” dedi, “Ama sporun eskisi kadar eğlenceli olmadığını düşünüyorum. Daha çok vergilendirici. Sponsorlarım bir yıl daha gitmemi istiyor ama koçum [Glenn Mills], “Dinle, Londra’ya gitme konusunda ciddi olmayacaksan, o zaman yapmamalısın” dedi.

“Her şey Rio’dan sonra nasıl hissettiğimle ilgili, eğer vücudumu bir yıl daha geçirebileceğimi hissediyorsam ve yeterince odaklanıp kararlı olacağım.”

Kısa süre önce Karayipler’in küçük adası Anguilla’dan bağlılığını değiştiren İngiliz Zharnel Hughes, 20.02sn’de beşinci oldu.

“Bunların hepsi güzel bir deneyim,” dedi. “Çıktım, elimden gelenin en iyisini yaptım. Sırtımda bir şey hissettim. Bu yüzden istediğim gibi veremedim. (Sezonu) sakatlık olmadan bitiriyorum. Yaşadığım deneyim için Tanrı’ya şükrediyorum. “

Bu seçkin şirkete ait olup olmadığı sorulan – Jamaika’daki Racer’s Track Club’da Bolt ile birlikte antrenman yapan Hughes – “Kesinlikle geri döneceğim. Güven Bana. Usain Bolt bir efsanedir. Ondan biraz şüphelendim ama Bolt olağanüstü. “

Bolt, arka arkaya dördüncü Dünya 200 metre tacını aldıktan sonra, ticari markası yıldırım kutlamasına çarptı 

Jamaikalı, başarısının ardından diz çöktü ve pisti öptü – ki bu onun 10. Dünya Şampiyonası altın madalyasıydı.

Pekin’de uyuşturucu hile yapan Justin Gatlin’i ikinci kez yendikten sonra dramaya rağmen Bolt’tan bolt kutlama yapıldı.

Segway kullanan fotoğrafçıyla yaşadığı çatışmadan kurtulduktan sonra Bolt, görevliye kutlamalarına devam etmesi için iyi olduğunu garanti eder.

Bolt, sivri uçlarını tutarken kutluyor – bunu tutmak için bir güvenlik görevlisine verdiğini ve sonra onlarla kaçtığını açıkladı.

Kingston doğumlu Bolt, Bird’s Nest stadyumundaki taraftarlarla çevrilidir ve taraftarlar yıldız sprinter ile fotoğraf çekmek için toplanır.

Dünya şampiyonu, taraftarlar sprinter’ı görmek için etrafta toplanarak ‘Bolt No 1’ bayrağı tutan taraftarlarıyla poz veriyor

Gerçek Bolt tarzında, Jamaikalı sprinter bir selfie çubuğu ödünç alıyor ve bir başka altın madalyayı perçinledikten sonra fotoğrafını çekiyor.

Başka bir açıdan Bolt, tribünlerdeki fotoğrafçılar dünya şampiyonunun galibiyetinin tadını çıkarırken fotoğraflarını çekerken selfie çekiyor.

Jamaika için 4x100m bayrak yarışında da yarışacak olan Bolt, 200 metrelik son zafer kutlamalarında kalabalığa boyun eğiyor

Bu yılki Dünya Şampiyonalarında unutulmaz bir altın elde ettikten sonra Bolt, taraftarlarıyla zaferini yaşıyor ve daha fazla özçekim yapıyor

Daha fazla video

DM.later (‘bundle’, function () {DM.molFeCarousel.init (‘# p-105’, ‘channelCarousel’, { ""activeClass"" : ""wocc"", ""sayfa sayısı"" : ""3.0"", ""sayfa boyutu"" : 1, ""onPos"": 0, ""updateStyleOnHover"": doğru }); }); "

Usain Bolt, Perşembe günkü Pekin’deki 200 metrelik finalden sonra kendisini düşüren TV kameramanını ararken, günün emri zor değildi. 

Jamaikalı, başka bir Dünya Şampiyonası altını kazandıktan hemen sonra arka tarafına atıldı, yayın muhabiri Tao Song bir Segway’de dengesini kaybedip ona gürledi. 

Bolt, talihsiz olay meydana gelmeden önce bir altın daha talep etmek için iki kez uyuşturucu aldatmacası Justin Gatlin’i rahatça yenmişti.  

Usain Bolt, Pekin’deki Kuş Yuvası’nda bir Segway üzerindeyken kendisine uçan televizyon kameramanının elini sıkıyor.